Kategoria: Rozwój

Skąd się bierze sukces? Edycja polska

Światowi eksperci wymieniają pięć działań, dzięki którym przedsiębiorcy osiągają sukces: robienie marketingu w internecie, poszerzanie sieci aktywnych znajomości, zarządzania procesem działania firmy, podejmowanie decyzji, czym się zajmować, a czym nie, oraz utrzymywanie kontaktu z klientami podczas sprzedaży. Czy te same zasady zapewnią sukces w Polsce?

Zawsze coś: motto przedsiębiorcy

Jeśli denerwuje cię wdepnięcie w psią kupę na chodniku, w długim okresie nie nadajesz się na przedsiębiorcę. Jeśli 3+ to dla ciebie słaba ocena, w długim okresie nie nadajesz się na przedsiębiorcę. Bo zawsze coś będzie ci przeszkadzało.

Pułapka pasji, w którą wpadło wielu przedsiębiorców

Na każdym portalu poświęconym biznesowi, przedsiębiorcom, sukcesowi, wcześniej czy później jakiś ekspert dzieli się prawdą objawioną: jeśli kochasz to, co robisz, jeśli to twoja pasja, to tak właściwie nie pracujesz. I mają rację, z jednym zastrzeżeniem: tacy pasjonaci to świetni pracownicy, jeśli zatrudnisz ich w swojej firmie. Widzisz różnicę? Świetnie, bo o nią właśnie chodzi.

Jaka ciężka praca może przynieść 180 milionów dolarów cashu?

Na przykładzie firm Revolut (międzynarodowa, walutowa karta płatnicza) i Facebook (wiadomo) widać, że ciężka praca, która przynosi miliony dolarów cashu, nie polega na siedzeniu w firmie po szesnaście godzin dziennie i tłuczeniu w kółko tych samych produktów. Ciężka praca to coś innego: rozwijanie bazy klientów, rozwój produktu, zatrudnianie i wdrażanie nowych pracowników.

Dekalog rozwoju polskich firm po 15 maja 2018

W poprzednim komentarzu podaliśmy ogólne wskazówki, w którym kierunku iść z organizacją i finansami firmy, żeby nie wpaść w podatek dla najbogatszych. Tutaj podamy zasady, które pomogą ci uporządkować głowę: żeby myśleć chłodno, klarownie, skutecznie dla ciebie jako przedsiębiorcy.

Model biznesowy „na premiera”: pomysł dobry, ale wykonanie do kitu

Używa go premier (w Polskiej Fundacji Narodowej, wobec niepełnosprawnych protestujących w sejmie) i używają go inne fundacje. Kłopot nie leży w samym modelu zarabiania, ale w tym, kto i do czego go używa. Kłopotem jest to, czy ten ktoś rozumie granicę stosowania, której przekroczenie wywoła protest tych, którzy dają pieniądze, i tych, którzy pieniądze otrzymują.

Trzy plany działania, gdy stracisz firmę w wybuchu

Firma cateringowa z Poznania w wybuchu gazu straciła lokal i całe wyposażenie. Przedsiębiorcy z ulicy Niemodlińskiej w Opolu tracą klientów, którzy nie mogą dojechać do ich firm – bo remont ulicy miał się zakończyć 20 stycznia 2018, a wciąż trwa. Trzeba mieć plan na takie sytuacje. A dokładnie, trzy plany: na bieżące pieniądze, na kontynuowanie obsługi klientów (działalności firmy), na odtworzenie firmy pod nowym adresem.

Żeby nie tracić głupio czasu. 6 pytań niezbędnych przedsiębiorcy

Załatwiając sprawę w ZUS, z klientem, z dostawcą, z hurtownikiem, może umknąć nam jakiś szczegół. Potem musimy dzwonić lub jechać po raz drugi, albo na miejscu lub w dostawie okazuje się, że dostaliśmy nie to, o co chodziło. Tracimy przez to czas, denerwujemy się. By tego uniknąć, warto zawczasu zadać kilka pytań.

Loading