Kategoria: Pułapki przedsiębiorcy

Przedsiębiorca też traci na mobbingu w pracy

Jako właściciel firmy dostajesz porządnie po głowie i po kieszeni, gdy twój pracownik wygra w sądzie sprawę o dyskryminację, mobbing, molestowanie w pracy. Dla własnego dobra musisz więc bezlitośnie eliminować te zjawiska.

Wielki spis pułapek. Oszustwo na pośrednika

Pośrednik proponuje ci niezły deal. Musisz tylko przekazać mu 5 tys. złotych na koszty manipulacyjne. Zapłacisz czy zorientujesz się, że to przypomina oszukańcze listy w rodzaju „Gratulujemy! Właśnie wygrałeś! Zrób przelew na 200 zł, żeby otrzymać szansę wylosowania wycieczki zagranicznej”.

Wielki spis pułapek. Polityka przejrzystych pensji

Patrzysz na pracownika i zupełnie nie wiesz, co odpowiedzieć. Tak, dostaje mniej pieniędzy niż kolega na tym samym stanowisku. Nie, to nie jest niesprawiedliwe. Tymczasem w całej firmie huczy od plotek i krzywych spojrzeń.

Wielki spis pułapek. Pełnomocnik w firmie

Pełnomocnik w firmie to przydatny sposób, żeby oszczędzić czas i nie załatwiać osobiście wszystkich drobnych spraw. Nie oznacza to jednak, że już w ogóle nie zajmujesz się tymi zleconymi sprawami. Musisz monitorować, co się dzieje.

Wielki spis pułapek. Całkowity zakaz handlu

Co zrobić w takim hipotetycznym scenariuszu: twój biznes opiera się na dużej hali handlowej, a niedługo ma wejść w życie ustawa w ogóle zakazująca sprzedaży i zakupu w takich obiektach. Jak wtedy utrzymać przychody?

Loading