Kategoria: POLECAMY

Krótki przewodnik przedsiębiorcy po negocjowaniu umów

Gdy przedsiębiorca kupuje lub sprzedaje produkty/usługi, może negocjować niemal wszystkie aspekty umowy. Nie dotyczy to masowych firm, które dużo mówią o szacunku do każdego klienta, ale kłaniają się w pas tylko tym, którzy płacą faktury na dziesiątki tysięcy złotych.

Skąd się bierze sukces? Edycja polska

Światowi eksperci wymieniają pięć działań, dzięki którym przedsiębiorcy osiągają sukces: robienie marketingu w internecie, poszerzanie sieci aktywnych znajomości, zarządzania procesem działania firmy, podejmowanie decyzji, czym się zajmować, a czym nie, oraz utrzymywanie kontaktu z klientami podczas sprzedaży. Czy te same zasady zapewnią sukces w Polsce?

Zawsze coś: motto przedsiębiorcy

Jeśli denerwuje cię wdepnięcie w psią kupę na chodniku, w długim okresie nie nadajesz się na przedsiębiorcę. Jeśli 3+ to dla ciebie słaba ocena, w długim okresie nie nadajesz się na przedsiębiorcę. Bo zawsze coś będzie ci przeszkadzało.

Split payment: ochroń cashflow firmy i odgryź się się rządowi

Byliśmy wkurzeni po pierwszej fakturze, niższej o 23 proc., która wpłynęła na nasze konto. Ale tylko godzinę. W tym czasie, po kilku wiązankach pod adresem władz, obczailiśmy sposób robienia przelewów, przeliczyliśmy cashflow… i wyszło, że jakoś to będzie. Jeden warunek: odgryziemy się rządowi.

Biznes w woj. lubuskim. Warto?

Przedsiębiorcy z Lubuskiego: jakie macie pytania, doświadczenia w prowadzeniu firmy w swoim województwie? Czy warto?

Pułapka pasji, w którą wpadło wielu przedsiębiorców

Na każdym portalu poświęconym biznesowi, przedsiębiorcom, sukcesowi, wcześniej czy później jakiś ekspert dzieli się prawdą objawioną: jeśli kochasz to, co robisz, jeśli to twoja pasja, to tak właściwie nie pracujesz. I mają rację, z jednym zastrzeżeniem: tacy pasjonaci to świetni pracownicy, jeśli zatrudnisz ich w swojej firmie. Widzisz różnicę? Świetnie, bo o nią właśnie chodzi.

KPT. W poszukiwaniu nieznanego rzecznika

W tej nowej rubryce „KPT. Kolejny Przedsiębiorczy Tydzień” będziemy co tydzień przedstawiać sukcesy (GREAT!) i porażki (FAIL!) przedsiębiorców polskich i zagranicznych.

Jaka ciężka praca może przynieść 180 milionów dolarów cashu?

Na przykładzie firm Revolut (międzynarodowa, walutowa karta płatnicza) i Facebook (wiadomo) widać, że ciężka praca, która przynosi miliony dolarów cashu, nie polega na siedzeniu w firmie po szesnaście godzin dziennie i tłuczeniu w kółko tych samych produktów. Ciężka praca to coś innego: rozwijanie bazy klientów, rozwój produktu, zatrudnianie i wdrażanie nowych pracowników.

Loading