Kategoria: Newsy

Nowyny lokalne. Remont Fabrycznej w Lublinie. Kto straci przychody?

Ostatni moment na podjęcie kroków zapobiegawczych mają przedsiębiorcy z siedzibami na ulicy Fabrycznej i w bliskiej okolicy. Tam remont rozpocznie się w wakacje i potrwa do października przyszłego roku. Czekają ich te same problemy, które dotknęły przedsiębiorców z Opola (ul. Niemodlińska) i Lublina (Krakowskie Przedmieście).

Co trzeci pracownik oczekuje od ciebie podwyżki w 2018 roku

Właśnie ukazała się najnowsza edycja badania „Monitor rynku pracy”, prowadzonego przez Randstad Polska. Jak zwykle, parę ciekawych wniosków. Najważniejszy: pracownicy oczekują od ciebie w tym roku – i to na początku roku, czyli styczeń-luty – ekstra pieniędzy: w formie podwyżki lub nagrody.

Przedsiębiorca do skarbówki: udowodnij mi przekręt VAT

Wczoraj newsem dnia było całkowicie nieodpowiedzialne zachowania Ministerstwa Finansów (zmiana interpretacji uznania stawki VAT). Warto więc, żebyśmy nie zapomnieli, że przedsiębiorcy nie stoją na straconej pozycji względem fiskusa. Przypomnijmy sobie pewien ważny news z początku tego roku, który przeszedł średnio zauważony.

BREAKING Abolicja ZUS: frajerstwo czy dobrodziejstwo?

Całkiem świeża informacja: ze strony rządu pojawiła się informacja o pracach nad abolicją dla przedsiębiorców, którzy zalegają ze składkami w ZUS. To dla nas frajerstwo czy dobrodziejstwo?

Loading