Kategoria: HOT

Pułapka pasji, w którą wpadło wielu przedsiębiorców

Na każdym portalu poświęconym biznesowi, przedsiębiorcom, sukcesowi, wcześniej czy później jakiś ekspert dzieli się prawdą objawioną: jeśli kochasz to, co robisz, jeśli to twoja pasja, to tak właściwie nie pracujesz. I mają rację, z jednym zastrzeżeniem: tacy pasjonaci to świetni pracownicy, jeśli zatrudnisz ich w swojej firmie. Widzisz różnicę? Świetnie, bo o nią właśnie chodzi.

KPT. W poszukiwaniu nieznanego rzecznika

W tej nowej rubryce „KPT. Kolejny Przedsiębiorczy Tydzień” będziemy co tydzień przedstawiać sukcesy (GREAT!) i porażki (FAIL!) przedsiębiorców polskich i zagranicznych.

Jaka ciężka praca może przynieść 180 milionów dolarów cashu?

Na przykładzie firm Revolut (międzynarodowa, walutowa karta płatnicza) i Facebook (wiadomo) widać, że ciężka praca, która przynosi miliony dolarów cashu, nie polega na siedzeniu w firmie po szesnaście godzin dziennie i tłuczeniu w kółko tych samych produktów. Ciężka praca to coś innego: rozwijanie bazy klientów, rozwój produktu, zatrudnianie i wdrażanie nowych pracowników.

Przedsiębiorcy nie są bankomatem dla państwa! Którędy na Czechy?

Od kilkunastu miesięcy, gdy milusińscy z rządu potrzebują pieniędzy na jakiś program obłaskawiania społeczeństwa, sięgają do kieszeni przedsiębiorców. Czujemy się podskubywani jak gęsi. Czujemy się wykorzystywani jak bankomat. Tu jeden procent opłaty ekologicznej, tam kilka procent na emerytury pracownicze. Wystarczy!

Przedsiębiorcy będą płacić podatek na osoby niepełnosprawne!?

UWAGA, DRAMA! Już mieliśmy darować premierowi. Ale że w dyskusji na temat podatku na osoby niepełnosprawne padła myśl/możliwość, że to przedsiębiorcy będą obłożeni tym właśnie dodatkowym podatkiem, musimy reagować. Zwyciężyliśmy w sprawie zmiany kodeksu pracy, zwyciężymy i teraz.

Nie narzekaj na kiepski dzień

Każdy może mieć kiepski dzień. ale przedsiębiorca-właściciel pewnego salonu motocyklowego miał wyjątkowo paskudny: zginął pracownik, zniszczony został motocykl klienta, klient zaskarżył go o odszkodowanie. Czy można było tego uniknąć? I jak wykaraskać się z takiej sytuacji?

Trzy plany działania, gdy stracisz firmę w wybuchu

Firma cateringowa z Poznania w wybuchu gazu straciła lokal i całe wyposażenie. Przedsiębiorcy z ulicy Niemodlińskiej w Opolu tracą klientów, którzy nie mogą dojechać do ich firm – bo remont ulicy miał się zakończyć 20 stycznia 2018, a wciąż trwa. Trzeba mieć plan na takie sytuacje. A dokładnie, trzy plany: na bieżące pieniądze, na kontynuowanie obsługi klientów (działalności firmy), na odtworzenie firmy pod nowym adresem.

Dlaczego przedsiębiorców tak irytuje nowy kodeks pracy? 3 prawdziwe powody

W ubiegłym tygodniu pojawiły się przecieki na temat super tajnego rządowego projektu zmian w kodeksie pracy. Wielu komentatorów na ciepłych etatach od razu skomentowało konkretne zapisy, ale oczywiście nikt nie dotarł do istoty tego, co najbardziej wkurza przedsiębiorców. Oto te 3 powody.

Loading