Kategoria: DRAMA ALERT

Model biznesowy „na premiera”: pomysł dobry, ale wykonanie do kitu

Używa go premier (w Polskiej Fundacji Narodowej, wobec niepełnosprawnych protestujących w sejmie) i używają go inne fundacje. Kłopot nie leży w samym modelu zarabiania, ale w tym, kto i do czego go używa. Kłopotem jest to, czy ten ktoś rozumie granicę stosowania, której przekroczenie wywoła protest tych, którzy dają pieniądze, i tych, którzy pieniądze otrzymują.

Nowa majówka 21 maja: zgoda przedsiębiorców pod jednym warunkiem

Część senatorów wraz z Episkopatem i Ministerstwem Pracy (MRPiPS) kombinuje, żeby w maju wprowadzić kolejny dzień wolny od pracy. Nikt przedsiębiorców nie pyta o zdanie, więc musimy sami je wypowiedzieć. I jest ono… pozytywne. Pod jednym warunkiem: ścinamy o 5 proc. pensje, ZUS, podatki gruntowe i inne opłaty przedsiębiorców niezwiązane z bieżącym zużyciem. Mamy umowę?

Przedsiębiorcy będą płacić podatek na osoby niepełnosprawne!?

UWAGA, DRAMA! Już mieliśmy darować premierowi. Ale że w dyskusji na temat podatku na osoby niepełnosprawne padła myśl/możliwość, że to przedsiębiorcy będą obłożeni tym właśnie dodatkowym podatkiem, musimy reagować. Zwyciężyliśmy w sprawie zmiany kodeksu pracy, zwyciężymy i teraz.

Dlaczego przedsiębiorców tak irytuje nowy kodeks pracy? 3 prawdziwe powody

W ubiegłym tygodniu pojawiły się przecieki na temat super tajnego rządowego projektu zmian w kodeksie pracy. Wielu komentatorów na ciepłych etatach od razu skomentowało konkretne zapisy, ale oczywiście nikt nie dotarł do istoty tego, co najbardziej wkurza przedsiębiorców. Oto te 3 powody.

Loading