Kategoria: Codzienne know-how

Szybka ściąga. Wynajem mieszkania

Póki jeszcze nie ma oficjalnego zakresu zmian przepisów, przypominamy zasady zarobkowego wynajmowania nieruchomości. To też jest działanie przedsiębiorcze, choć do tej pory nie musiało być sformalizowane w formie działalności gospodarczej lub firmy.

Przedsiębiorca też traci na mobbingu w pracy

Jako właściciel firmy dostajesz porządnie po głowie i po kieszeni, gdy twój pracownik wygra w sądzie sprawę o dyskryminację, mobbing, molestowanie w pracy. Dla własnego dobra musisz więc bezlitośnie eliminować te zjawiska.

Smart poradnik: wystarczy spryt czy potrzebny CRM?

Czy spryt przedsiębiorcy jest bardziej przydatny w biznesie od informatycznego systemu do zarządzania relacjami z klientami CRM? Porównaliśmy oba „narzędzia pracy” dla trzech rodzajów firm: samotnego strzelca, kilkuosobowej działalności, firmy na 50 osób.

Wielki spis pułapek. Polityka przejrzystych pensji

Patrzysz na pracownika i zupełnie nie wiesz, co odpowiedzieć. Tak, dostaje mniej pieniędzy niż kolega na tym samym stanowisku. Nie, to nie jest niesprawiedliwe. Tymczasem w całej firmie huczy od plotek i krzywych spojrzeń.

Przedsiębiorca do skarbówki: udowodnij mi przekręt VAT

Wczoraj newsem dnia było całkowicie nieodpowiedzialne zachowania Ministerstwa Finansów (zmiana interpretacji uznania stawki VAT). Warto więc, żebyśmy nie zapomnieli, że przedsiębiorcy nie stoją na straconej pozycji względem fiskusa. Przypomnijmy sobie pewien ważny news z początku tego roku, który przeszedł średnio zauważony.

Loading