Kategoria: Co boli

Przedsiębiorcy nie są bankomatem dla państwa! Którędy na Czechy?

Od kilkunastu miesięcy, gdy milusińscy z rządu potrzebują pieniędzy na jakiś program obłaskawiania społeczeństwa, sięgają do kieszeni przedsiębiorców. Czujemy się podskubywani jak gęsi. Czujemy się wykorzystywani jak bankomat. Tu jeden procent opłaty ekologicznej, tam kilka procent na emerytury pracownicze. Wystarczy!

Dekalog rozwoju polskich firm po 15 maja 2018

W poprzednim komentarzu podaliśmy ogólne wskazówki, w którym kierunku iść z organizacją i finansami firmy, żeby nie wpaść w podatek dla najbogatszych. Tutaj podamy zasady, które pomogą ci uporządkować głowę: żeby myśleć chłodno, klarownie, skutecznie dla ciebie jako przedsiębiorcy.

Pozwólmy przedsiębiorcom na niewielkie januszowanie. To się opłaca!

Przymiarki do powołania komisji ds. VAT z daleka zalatują kampanią wyborczą za państwowe pieniądze (to jest legalne?). Wyłudzenia VAT to oczywiście rzecz niedopuszczalna, bo narusza zasady zdrowej konkurencji między firmami. Pomyślmy jednak chwilę nad taką kwestią: a gdyby na drobne uchybienia przedsiębiorców było przymykane oko?

BREAKING Abolicja ZUS: frajerstwo czy dobrodziejstwo?

Całkiem świeża informacja: ze strony rządu pojawiła się informacja o pracach nad abolicją dla przedsiębiorców, którzy zalegają ze składkami w ZUS. To dla nas frajerstwo czy dobrodziejstwo?

Rozwój, zdrowie, psychologia. Czego uczą nagrody dla przedsiębiorców?

Zbliża się końcówka roku, więc wiele branż wchodzi w okres podsumowań i nagród dla najlepszych. Nagrody motywują do większych starań tak zdobywców, jak też pretendentów, ale pełnią też inną funkcję – pokazują, gdzie szukać największych korzyści w rozwoju firmy.

Loading